Vaszary Gáborhoz még nem volt szerencsém. Igazából a Szent Johanna Gimi óta el akarom olvasni a Ketten Párizs ellen című kötetét Párizs miatt, mert az a kedvenc városom. Így a könyvtárban nézelődve levettem a Csak TE! tartalma megfogott. Neki kezdtem, nem csalódtam, de nekem elég érdekesek az események.
A történet: Mit tehet az ember, ha első látásra beleszeret egy nála több mint húsz évvel fiatalabb, viruló szépségű lányba, aki ráadásul másik férfiba szerelmes? A legtöbben lemondanának a reménytelen ügyről, Vaszary Gábor hősét, a jóképű, tapasztalt építészt azonban nem ilyen fából faragták. Az oltárig vezető út autós üldözéssel, magándetektívvel, halott papagájjal, akadékoskodó nagynénivel és egyéb problémákkal van kikövezve, ám az igazi nehézségek még csak ezután következnek. Vajon túlélheti-e a két rendkívül különböző ember házassága a korkülönbség mellett a női és férfi szerepértelmezésekből is fakadó vitákat, egy régi szerelem nyomasztó emlékét, a környezet rosszallását, intrikáit, a férfiakat mágnesként vonzó fiatalasszony körül legyeskedőket? Vaszary Gábor finom humorral átszőtt keserédese érdekes választ ad minderre. Szóval ez tök jól és izgalmasan hangzott. Szerintem ez egy kicsit túl lett színezve ez a tartalom.
Őszintén szólva nekem a könyv első fele sokkal jobban tetszett. Ahol megismerjük a főszereplő múltját. Őszinte leszek a nevére nem emlékszem, de nem is említették meg. Az eleje izgalmasra sikerült. Nekem különösen a "hősünk" múltja jött be, például a nagynéni szelleme vagy a papagáj halála viccesre sikerültek. Az autósüldözés kimondottan izgalmas lett, ahogy kiderült, hogy egy férfi is milyen megszállott lehet. Nekem a Babykával való futókalandja élvezetes volt. Főleg, amikor a nő közölte, hogy őt is egy csomószor megcsalta, persze neki is szerelmi bánata volt, de az ő határozott jelleme tetszett igazán, ahogy az Évike viszony után kiokította. Az első fele nagyon jó.
A második fele a házasság az már nem nyerte el a tetszésem. Oké, szeretik egymást meg minden, meg az asszony, Évike, akibe az első felében beleszeretett milyen gyerek meg érett. Évit nem kedveltem. A főszereplővel inkább jól megvoltak, de nekem ezek a részek unalmasak lettek. A megcsalás körüli mizéria is oké valamilyen szinten, bár nekem ez sem tetszett, hogy a fickó is megcsalja, aztán meg elfogadja. Mondjuk a vége is vicces lett, amikor az utolsó oldalon olvastam, hogy együtt élnek négyen: az asszony, a férj, a szerető és a flört, aki utóbbi rendszeresen változik :) Nekem kicsit túlzás meg néhol idilli volt.
A fickó is érdekes figura volt. Őt sem igazán bírtam, bár sajnáltam a megcsalás után. Az Évike elmegy. Számomra róla az jött le, hogy nagyon gyerek még, mert igen könnyen elcsábult. Milánkovics Milán túl aggodalmaskodó ember az üvegszeme miatt nagyon kiakadt. Babyka belevaló volt. Na, őt bírtam. Kár, hogy olyan sok szerepet nem kapott. Volt még néhány érdekes arc.
Az író stílusa jó könnyen érthető. Egyébként nekem a könyvről az jött le, hogy ez egy kis kritika a túl nagy körkülönbségre. Szerintem ezt jól írta le meg humoros volt, mert tényleg voltak megmosolyogtató pillanatok. Szóval 5/3,5.