HTML

Miss Brightside

Az én agymenéseimről és gondolataimról olvashattok itt. Pontosabban véleményeket könyvekről, filmekről, zenéről, világ dolgairól, a tévéről, ami éppen eszembe jut.

Friss topikok

  • MissBrightside: @mrskowalski: Amikor láttam annyi negatív érzés lett rajtam úrrá, amikor ezt a borzalmat láttam, h... (2012.07.21. 11:31) Titanic 2

Egy személyes blog

2012.08.07. 14:36 MissBrightside

Cyberbully (2011)

Címkék: Cyberbully Emily Osment

A Cyberbully-t úgy egy hete láttam. 

A film mély nyomot hagyott bennem., mert igen szomorú a hangulata. A helyszín egy szokásos amerikai kisváros. Az ég is felhős. Szóval már az alaphangulata is tetszik. Szerintem ez a helyszín tökéletesen passzolt a filmhez. Valahogy a szomorúság hülyén nézett ki volna ha mondjuk egy napfényes tengerparti városban játszódik szerény véleményem szerint.
 
A történet annyi, hogy Taylor Hidrige végre kap egy saját laptopot, és innen kezdődnek a gondok, amikor visszajelöl egy számára ismeretlen srácot, aki hazugságokat ír ki róla, és az osztálytársai különböző jelzőkkel illetik. Nagyjából ennyi a történet. Szóval az egész az interneted zaklatásról szól, ami szerintem hűen tükrözte a valóságot. Hisz vannak példák, hogy valaki emiatt szomorú és öngyilkos lesz, vagy "csak" megpróbál végezni magával.
 
Taylorral is ez a helyzet. Az ő reakciója teljesen emberi volt, és nagyon sajnáltam, hogy a közepén mindenki cserbenhagyta. Leginkább a legjobb barátnői. Talán a zaklatás azért bántotta annyira, mert a szülei nem rég váltak el. A csoport is tetszett, ahol a zaklatás áldozatai voltak, és elmesélték a bajaikat. A szereplők közül Calebet kedveltem még, aki egy meleg srác, és emiatt kezdték ki az interneten. Teljesen szimpatikus volt. Nem is értettem miért bántják. Taylor édesanyja, Kris aki rájött, hogy nem törődik igazán a lányával, és később sokat tesz érte.
 
A többi szereplő közül sokat nem szerettem. Volt, aki semleges maradt számomra. Én például nagyon haragudtam a barátnőire, amiért cserbenhagyták Taylor-t, mert nekik állt feljebb. A gonosz lányokat sem. A karakterek között tipikus amerikai sablonok voltak, mint a menő srác, akibe az egyszerű Taylor belezúgott, a gonosz lányok. Jó vannak szemét emberek, de ezt már öt millió amcsi film eljátszotta.
 
A színészek jók voltak. Emily Osmentet szeretném kiemelni, aki túllépett Hannah Montana-n és igazi érett szerepet játszott. Tényleg elhittem, hogy ő egy sérült lány.
 
Tudjátok mi nem tetszett? A vége, vagyis az jó volt, hogy szembeszálltak a szemetekkel Taylorék. Elmondták az igazukat, de a legeslegvége nagyon happy endes volt, hogy Taylor nagyon vonalúan megbocsátott, és minden rendben volt, mint, ha semmi sem történt volna. Megértem őt, csak ez túl tipikus volt.
 
Értékelés: 5/4. A vége miatt és, mert a tinifilmes klisék benne vannak, de összességében igen tanulságos.
 
A tanulság nekem nagyon tetszett, vagyis inkább a biztatás, hogy az internetes zaklatás elkerülhető. Ismeretleneknek ne adjuk ki a személyes gondjainkat és dolgainkat. Szóval ajánlom.

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://missbrightside.blog.hu/api/trackback/id/tr754695286

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása